Indoor Champs 2015 PDF Print E-mail
Monday, 02 March 2015
Gents Recurve

1 GRAY Rob NTU 594 54
2 HALL Tom UWAC 592 52
3 MORGAN Ashe UBAC 590 50
4 SMITH Alex OUCofA 585 46
5 COVENEY Arthur LSAC 576 40
6 RHODES Shaun UDAC 575 37
7 HAYDOCK Richard UoNAC 575 36
8 MORRELL Alex UBAC 574 35
9 ZAHAN Ciprian OUCofA 570 35
10 HALL Michael UoNAC 570 32
11 RIEMAN Luke UWAC 566 34
12 LITTLECHILD Rob CUB 565 32
13 NAKO Enrik UWAC 563 32
14 HO Tak CUB 561 31
15 IVES-KEELER Harry UoNAC 558 24
16 AVINS Chris UBAC 557 27
17 HOADLEY Bryan UoNAC 554 27
18 JEFFS James UWAC 551 22
19 GILBERT Matt UWAC 551 21
20 SARTAIN Adam UoNAC 549 24
21 LINDLEY Jorge UWAC 548 19
22 BERTI Francis UBAC 545 23
23 HULMES Adrian UDAC 544 24
24 RICHARDSON Louis LSAC 540 16
25 TAYLOR Harry NTU 539 23
26 PEERS Adam LSAC 537 23
27 CURRALL Tom UDAC 537 21
28 ATKINSON Jack CUB 537 19
29 WEST Glen UDAC 534 16
30 REES Sam UBAC 531 18
31 STACE Matt UWAC 525 11
32 GUERIN Chris UWAC 520 13
33 GLOESS Thomas UoNAC 514 14
34 LUMMER Aidan NTU 507 11
35 CLARK Ben LSAC 506 12
36 DRAPER Chris OUCofA 505 12
37 MCCARTNEY James LSAC 496 10
38 BROWN Alex LSAC 485 8
39 RICHARDSON David UWAC 480 9
40 PEERS Matthew LSAC 460 10
41 BHEEMIREDDY Vamsee CUB 455 8
42 BARNES Liam UDAC 438 7

Ladies Recurve
1 BIRCH Charlie OUCofA 572 36
2 CURNOCK Amy NTU 561 33
3 KARPIYEVICH Maryia CUB 553 29
4 MEATYARD Maddie UWAC 553 24
5 COSSADE Eleonore OUCofA 553 19
6 WOOD Katie UBAC 548 24
7 FAY Klara OUCofA 547 25
8 ELMER Lizzie UoNAC 546 18
9 HABERMANN Karen CUB 543 21
10 WARNER Sarah LSAC 537 18
11 CARTER Kate LSAC 536 19
12 FARROW Beth NTU 531 16
13 COTTON Alice UBAC 529 19
14 WATTS Jess UWAC 516 10
15 KENDRICK Laura NTU 514 13
16 BRATTY Vickie UoNAC 505 13
17 GOODWIN Sophie UoNAC 502 15
18 ARIFI Sarah OUCofA 491 12
19 MALLINSON Laura LSAC 450 6


Novice Gents Recurve

1 FREARSON Luke UoNAC 522 16
2 JENNINGS David UBAC 518 16
3 SULEMAN Munir UBAC 517 11
4 BARDET Henry LSAC 513 10
5 JACKSON Tim UWAC 511 16
6 SERVATIUS Aurelian UWAC 510 10
7 GAN Gerald OUCofA 509 10
8 WOZENCROFT Adam LSAC 508 10
9 GAO Ziquiang UBAC 508 9
10 GILES Samuel UoNAC 492 7
11 HAYES Damian UDAC 487 9
12 LAU Zheng UBAC 487 7
13 GREEN James UDAC 483 8
14 BORRILL Jonathan LSAC 482 10
15 NG Daniel CUB 481 9
16 JANES Harry UDAC 481 8
17 ROSS Toby UWAC 475 7
18 JOHNSON Ben UBAC 466 9
19 WARFORD Billy UDAC 460 5
20 WYATT Rich NTU 432 5
21 WARMAN Michael CUB 424 7
22 WHARTON Kieron UDAC 403 2
23 BULL Kieran OUCofA 395 6
24 BOWN Jack NTU 395 5
25 WIXEN Josh NTU 359 2

Novice Ladies Recurve

1 JACKSON Catherine UBAC 523 15
2 SINNETT-SMITH Lydia CUB 517 17
3 GRIFFITH Indigo UWAC 515 12
4 BRADY Alexandra LSAC 511 16
5 CARR Elizabeth OUCofA 508 11
6 ROSSETTI Charlotte UoNAC 503 9
7 HUTCHINSON Laura LSAC 492 10
8 FLEEMING Elissa UBAC 491 12
9 SIRIN Muesser UDAC 485 9
10 GRADWOHL Elisa UoNAC 479 5
11 BARNETT Denver UBAC 478 8
12 HIBBERT Sophie UWAC 477 14
13 SCHEMBRI Nicole LSAC 454 5
14 WEIGEL Sonja CUB 453 6
15 EVANS Caz UWAC 451 5
16 DRURY Louise UDAC 445 6
17 HUGHES Demi UBAC 443 10
18 MOORHOUSE Jade UDAC 423 7
19 MILLER Katrina UoNAC 420 6
20 ARNOLD Anna NTU 400 4
21 HALL Rheanna OUCofA 384 4
22 BEDFORD Holly NTU 354 5
23 BRADLEY Rebecca NTU 352 3
24 HEDDERWICK Eve UDAC 349 2

Compound

1 DALE Matt UWAC 580 40
2 DAVIS Will UDAC 571 31
2 GRAY Mike NTU 560 21
4 MILJKOVIC Neira UDAC 558 19
5 BLEWETT Rebecca UoNAC 558 18
6 DYSON Ellie NTU 498 7 Guest

Barebow

1 LOFTHOUSE Harry Dean LSAC 490 12
2 GROSSO Jasmine UWAC 445 6
3 RUMSEY Gemma UDAC 420 6 Nov
4 QUINN Octavia NTU 415 6

Longbow
1 MORRIS Jake UDAC 407 4
2 WHITE Alex UoNAC 315 2 Nov
3 FOX Tom UoNAC 283 1 Nov

Experienced Team

OUCofA
2280 136

SMITH Alex 585

BIRCH Charlie 572

ZAHAN Ciprian 570

COSSADE Eleonore 553




UWAC
2274 142

HALL Tom 592

RIEMAN Luke 566

NAKO Enrik 563

MEATYARD Maddie 553




UBAC
2269 136

MORGAN Ashe 590

MORRELL Alex 574

AVINS Chris 557

WOOD Katherine 548




UoNAC
2257 119

HAYDOCK Richard 575

HALL Michael 570

IVES-KEELER Harry 558

HOADLEY Bryan 554




NTU
2225 126

GRAY Rob
594

CURNOCK Amy
561

TAYLOR Harry
539

FARROW Beth
531




CUB
2222 113

LITTLECHILD Rob 565

HO Tak 561

KARPIYEVICH Maryia 553

HABERMANN Karen 543




UDAC
2190 98

RHODES Shaun 575

HULMES Adrian 544

CURRALL Tom 537

WEST Glen 534




LSAC
2190 97

COVENEY Arthur 576

RICHARDSON Louis 540

PEERS Adam 537

WARNER Sarah 537

Novice Teams

UBAC
2066 51

JACKSON Catherine 523

JENNINGS David 518

SULEMAN Munir 517

GAO Ziquiang 508




LSAC
2024 46

BARDET Henry 513

BRADY Alexandra 511

WOZENCROFT Adam 508

HUTCHINSON Laura 492




UWAC
2013 52

GRIFFITH Indigo 515

JACKSON Tim 511

SERVATIUS Aurelian 510

HIBBERT Sophie 477




UoNAC
1996 37

FREARSON Luke 522

ROSSETTI Charlotte 503

GILES Samuel 492

GRADWOHL Elisa 479




UDAC
1936 34

HAYES Damian 487

SIRIN Muesser 485

GREEN James 483

JANES Harry 481




CUB
1875 39

SINNETT-SMITH Lydia 517

NG Daniel 481

WEIGEL Sonja 453

WARMAN Michael 424




OUCofA
1796 31

GAN Gerald 509

CARR Elizabeth 508

BULL Kieran 395

HALL Rheanna 384




NTU
1586 16

WYATT Rich 432

ARNOLD Anna 400

BOWN Jack 395

WIXEN Josh 359


Last Updated ( Thursday, 02 April 2015 )
Would you like to be involved in the Mambo Open Source project? Join the Mambo Foundation or become a member of Team Mambo. Learn more by visiting Mambo-Foundation.org.